Turističko–ugostiteljska škola, Split kao Regionalni centar kompetentnosti u sektoru turizma i ugostiteljstva sudjelovala je na VIII. Festivalu i međunarodnom natjecanju konobara, barmena, barista, restorana i škola – „GRAND GOURMET u hotelu Radisson Blu Resort & Spa 02. – 06. studenog 2022. godine. Naši učenici su bili jako uspješni u brojnim natjecanjima te su na taj način promovirali svoju struku. Struku i zanimanja koja nudi naša škola su uspješno promovirana na RCK FitSplit korneru kroz brojne promotivne materijale i Sway prezentaciju te kroz promociju cjeloživotnog učenja i programa obrazovanja odraslih. U prilogu možete pogledati slike i objave iz medija te vidjeti kako je to sve izgledalo u hotelu Radisson Blu Resort & Spa.

Disciplina: Chef’s table

Mentori: Ante Papić i Josip Vrgoč

Učenici: Stipe Marinović (kuhar) zlatna medalja,

Ana Tadinac (konobar) srebra medalja.

2. mjesto na natjecanju u disciplini Chef’s table.

Disciplina: Chef’s table

Mentori: Karmela Lelas i Vedran Bauk

Učenici: Željko Barišić (kuhar) brončana medalja,

Anđela Dujmović (konobar) srebrna medalja.

Disciplina: Chef’s table

Mentori: Elena Grassi i Vedran Bauk

Učenici: Lovre Odak (kuhar) srebrena medalja,

Vinko Miletić (konobar) srebrena medalja.

Disciplina: Signature drink

Mentor: Andro Ban

Učenica: Antea Šućur (konobar) srebrena medalja.

Disciplina: Long Drink (kokteli)

Mentor: Darijo Žaja

Učenica: Domina Dužević srebrena medalja

Ukupno: 2. mjesto na natjecanju

Iz drugih medija:

https://slobodnadalmacija.hr/split/ucenici-turisticko-ugostiteljske-skole-okrunjeni-zlatom-na-prestiznom-grand-gourmet-festivalu-profesorica-skole-najavila-velike-projekte-u-buducnosti-1238855

https://www.dalmacijanews.hr/clanak/a8w8-rck-fitsplit-na-grand-gourmetu-2022-tek-im-je-16-a-vec-imaju-svoju-viziju-buducnosti-u-turizmu#/clanak/a8w8-rck-fitsplit-na-grand-gourmetu-2022-tek-im-je-16-a-vec-imaju-svoju-viziju-buducnosti-u-turizmu 

https://dalmatinskiportal.hr/gastro/medunarodnim-natjecanjem-grand-gourmet-zavrsavaju-storije-o–spize/150239?fbclid=IwAR0bYIXWtapAbBq6AwIsi0n38T1qFLdS8kDnTqw-0VmvKTALn1TZqv3B8zM

https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/hrana/grand-gourmet-2022-otvaranje-prvi-dan-natjecanja-edukacije-i-okrugli-stolovi-na-temu-kave-1237789?fbclid=IwAR1LpfFAP_5XY4UvnMV58neepbZ4uPjsgcEo7S7EkcNFuXNXxTDQHGyhD8g

https://www.gastrobajter.com/2022/11/09/osam-medalja-grand-gourmeta-2022-pripalo-je-ucenicima-splitske-turisticko-ugostiteljske-skole-ostvaren-veliki-korak-u-promociji-deficitarnih-zanimanja/