Tradicionalni posjet učenika i nastavnika naše škole školi TourismusschulenSemmering (Austrija) od 10.12.-14.12.2018.g.
Učenici: Josip Pekić, Duje Živković, Leonardo de Stefani, Bruno Radovan i Mate Matko Krolo.Nastavnici: Mara Rozita Tahirbegović, Ivan Gojsalić i Kruno Grgurević

Središnji i radni dio posjeta bila je organizacija i priprema svečane večere “Dalmatinska večera”  za oko stotinu uzvanika koja je prošla nadasve uspješno uz oduševljenje uzvanika i naših domaćina…

Prigotovljena su raznovrsna dalmatinska jela koja su bila prožeta zanimljivim i neobičnim ukusima te su kao takva bila izvrsno prihvaćena od strane uzvanika.
U sklopu posjeta organizirani su jednodnevni izleti i stručni posjeti povijesnim znamenitostima Beča te Božićnom sajmu u Beču a isto tako i izvornom pogonu za mljevenje i izradu štajerskog bučinog ulja, priznatoj destileriji octa “Gőlles” te prekrasnom teatru čokolade “Zotter”. Posjet je prošao u ugodnoj i konstruktivnoj atmosferi uz iznimnu gostoljubivost domaćina. Ovaj projekt se pokazao kao vrlo koristan u smislu prezentacije naše škole, turizma grada Splita i naše domovine s naglaskom na gastromskoj ponudi te također i u smislu upoznavanja učenika i nastavnika, razmjene razmišljanja i stavova dvaju prijateljskih europskih zajednica.