Dan ružičastih majica je program prevencije vršnjačkog nasilja u svijetu koji se obilježava zadnje srijede u mjesecu veljači. Njegovo obilježavanje započelo je u Kanadi kao znak podrške dječaku koji je trpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu koja je simbolizirala potporu teško bolesnoj majci. Sutradan je nekolicina njegovih prijatelja došla obučena u ružičaste majice u znak podrške nakon čega se ta podrška proširila po cijelom svijetu.
U našoj školi obilježili smo Dan ružičastih majica radionicama u kojima su sudjelovali učenici pomoćnih zanimanja. Kroz nekoliko interaktivnih radionica učenici su naučili što je vršnjačko nasilje, podijelili svoja iskustva izloženosti različitim oblicima nasilja te naučili kako reagirati u takvim situacijama izloženosti nasilju. Rezultate radionica učenici su izložili na školskom panou kako bi svima poslali poruku da je i naša škola mjesto nulte tolerancije na nasilje.


Josipa Plazonić
Turističko – ugostiteljska škola, Split