I ovaj put tema je obrazovanje. Ali, umjesto redovnog obrazovanja u fokusu je obrazovanje odraslih. Prva skupina polaznika uspješno je završila program neformalnog programa obrazovanja KREATIVNOST U IZRADI INOVATIVNIH SLASTICA, koji je okupio motivirane sudionike zainteresirane za razvoj znanja i vještina iz domene slastičarstva.
Program je bio usmjeren na povezivanje teorijskih znanja i praktičnog rada kao i samostalnog rada polaznika, s posebnim naglaskom na inovativne pristupe izradi slastica te primjenu modernih tehnika i trendova u slastičarstvu. Polaznici su kroz radionice i praktične zadatke imali priliku unaprijediti postojeća znanja, razmijeniti iskustva te razviti nove ideje u poticajnom i suradničkom okruženju.
Od samog začetka cjelokupnog procesa, postupka prijave i implementacije programa neformalnog obrazovanja odraslih, odgovoran i ustrajan bio je naš andragoški stručnjak Kruno Grgurević, koji ističe zadovoljstvo postignutim rezultatima: „Iznimno smo zadovoljni povratnim informacijama od strane polaznika. U prvoj skupini polaznika imali smo kombinaciju zaposlenih i nezaposlenih polaznika s različitim stupnjevima predznanja koji su od početka bili pripravni na sve izazove. Velike zasluge pripadaju i edukatorici Antoniji Nikolić, koja je uspješno slijedila dane upute od prvog susreta i veoma brzo posložila polaznike u jednu skladnu grupu entuzijasta.“
Riječi hvale imala je i edukatorica Antonija Nikolić: „Prva skupina polaznika je uspješno završila program, a rezultati su iznad očekivanja. Polaznici su generalno kao grupa itekako nadmašili moja očekivanja što se vidi i po njihovim finalnim pokaznim proizvodima (slasticama). Ovim putem se zahvaljujem Turističko – ugostiteljskoj školi, Split na pozivu i na ugodnoj suradnji i veselim se sljedećoj grupi polaznika!“
Jedna od polaznica Tea Mateta podijelila je s nama svoje dojmove: „Zadovoljstvo mi je u ime kolega i prve generacije polaznika zahvaliti se kolegama i organizatorima. Zaista je bio užitak dijeliti s njima kuhinju. Dojmovi nakon ove edukacije su odlični i preporučila bi i drugima da se prijave i iskoriste ovu priliku jer će zasigurno stečenim znanjima moći nadograditi svoje vještine i primijeniti ih u svojim poslovima ili hobijima.“
Uspješan završetak programa, pozitivna iskustva polaznika i kontinuirani interes za programe potvrđuju potrebu za ovakvim oblicima neformalnog obrazovanja odraslih, a stečena znanja i vještine predstavljaju vrijedan temelj za daljnje profesionalno usavršavanje i osobni razvoj polaznika.
Program se nastavlja s upisom novih polaznika. Ovim putem još jednom zahvaljujemo svim suradnicima i čestitamo prvoj skupini polaznika na uspješnom završetku ovog programa.
Pogledajte dojmove polaznika i njihove inovativne slastice:





































