Učenici 1.a, 1.b, 1.c i 1.d razreda proveli su 14. studenoga 2025. zanimljiv i sadržajan dan na terenskoj nastavi koja je obuhvatila Varaždin, Trakošćan te muzejske sadržaje u Zagrebu. U pratnji profesora Andree Bonačić, Karle Matković, Linde Tomašević Bajto i Dražena Trogrlića, učenici su istraživali kulturnu, povijesnu i turističku baštinu triju destinacija.
Prvi dio putovanja bio je posjet Varaždinu, gradu bogate povijesti i očuvane barokne arhitekture. Učenici su uz stručno vodstvo upoznali najvažnije gradske znamenitosti te proširili znanja iz modula Temeljni čimbenici turističkih destinacija i Održivi razvoj turizma.
Slijedio je obilazak dvorca Trakošćan, jednog od najatraktivnijih kulturno-povijesnih spomenika u Hrvatskoj. Šetnja kroz muzejski postav pružila je učenicima uvid u život plemstva, materijalnu baštinu i povijesni razvoj prostora, čime su povezali teoriju s izravnim iskustvom.
U Zagrebu su posjetili Muzej smijeha i Travel Experience muzej, gdje su kroz interaktivne sadržaje razvijali komunikacijske i socijalne vještine te osvijestili važnost kvalitetnog interpretiranja turističke ponude – sadržaja posebno važnih za module Turistički sustav, Komunikacijske vještine u turizmu i Poslovanje u turizmu.
Terenska nastava u potpunosti je ostvarila sve ciljeve: učenici su aktivno sudjelovali, primjenjivali predznanja, poštovali pravila ponašanja u javnim prostorima i pokazali odgovorno promišljanje o kulturnoj baštini i održivom turizmu.